10 червня, п'ятница - 20:00 - Київ, камерний зал "Майстер Класу" - "Маленькі трагедії"-2

10 червня, п'ятница
20:00
Київ

Лаврська, 16 (біля Лаври і Мистецького арсеналу)
Культурно-освітній центр "Майстер Клас"
Камерний зал


Концерт-перформанс "Маленькі трагедії"-2
Ensemble Nostri Temporis


Ідея «Маленьких трагедій» виникла більше року тому. Її «батьками» можна вважати Максима Коломійця, Ореста Смовжа та Олексія Шмурака.

Головна «фішка» проекту – відсутність музичних інструментів. Авторам пропонувалося використовувати будь-які звукові предмети побутового, технічного, будівельного чи іншого призначення (наприклад, скотч, електробритву, камені, ножиці, стілець, освіжувач повітря та ін.).

Молоді композитори повинні були проявити нове розуміння ансамблевості, комплексне темброве мислення, винахідливість прийомів, відчуття форми в умовах відсутності традиційних засобів виразності. Для конкретизації слухацького сприйняття автори повинні були символізувати в своїх звукових експериментах певну загальнозрозумілу проблему чи життєву ситуацію, зафіксовану в назві твору, які при цьому викликають асоціації з прецедентами, добре відомими у світовій культурі (наприклад, «Лист Онегіна до Тетяни», «Борис Годунов» , «Колискова», «Хвороба ляльки», «Перше кохання» і т.д.).

Точкою відліку могли бути ігрові ситуації, фізичні відчуття, літературні образи і т.д. Важливим елементом стало підключення (по можливості) композиторів до виконання партій у своїх творах.

У 2011 році до реалізації проекту підключився Андрій Мерхель, запропонувавши розширення ідеї до масштабів сміливого перформансу з використанням не тільки немузичних, але й незвукових прийомів – театральних, пластичних, художніх. Багато авторів готували свою музику у співпраці з танцюристами, читцями, акторами.

За жанром проект далеко вийшов за межі академічного концерту, наближаючись до театрального дії, зі значною роллю імпровізації. У такому форматі стало реальним подолання бар'єрів між композитором і виконавцем, музикантом і немузикантом, учасником і реципієнтом.

Проект не ставить за мету епатувати публіку, вразити заради враження. Призначення проекту в іншому – в розширенні, деакадемізаціі композиторського і музикантської мислення, в наведенні нових мостів між представниками різних видів мистецтва. Експериментальне поле проекту виявилося надзвичайно плідним для появи художніх імпульсів нової якості, вироблення нових форм вдалого творчого співробітництва.


1. Орест Смовж - Колискова
             
2. Аліса Кобзар - Мігрень

3. Анна Корсун/Сєрґєй Хісматов - Камінь. Ножиці. Папір
       
4. Анна Аркушина - Серенади з відкритих вікон

5. Богдан Сегін - Vox devices  
       
6. Золтан Алмаші - ван-гог
             
7. Олексій Шмурак - ето котік

8. Максим Коломієць - Муму в хмарах зірок

Учасники акції:
Золтан Алмаші, Дмитро Ареф'єв, Анна Аркушина, Сергій Вілка, Ольга Жукова, Аліса Кобзарь, Максим Коломієць, Андрій Коротич, Любов Морозова, Ксенія Попова, Дмитро Радзецький, Орест Смовж, Богдан Сегін, Анастасія Чепурна, Олексій Шмурак

Запрошуються всі бажаючі

Вартість квитків: 30 грн. Квитки можна придбати при вході перед концертом.
(додаткова інформація: 044 594 10 63)

06.10.2011 | 20:00

2011 - 2022 © ENT - ensemble nostri temporis